Київ, Україна

Новини галузі

Національний оборонний хакатон: IT-фахівці розробляють технологічні інновації для перемоги над росією

В Україні проводиться National Defence Hackathon 2022 (Національний оборонний хакатон-2022), який об’єднав найкращих спеціалістів з кібербезпеки та протидії дезінформації, провідних експертів у сфері IT приватного та державних секторів. Про це повідомляє Міноборони.

Наразі боротьба  з російським агресором ведеться не лише на полі бою, а й у кібер- та інформаційному просторі. Українські фахівці разом із представниками наших країн-партнерів працюють над інноваційними рішеннями, які допоможуть Збройним Силам України здобути технологічну перевагу над ворогом.

Упродовж трьох днів понад 500 ІТ-фахівців із тисячі заявлених представлять свої 17 проєктів, які були обрані, як зазначили організатори хакатону, з понад 80 заявлених на участь. Учасники хакатону також беруть участь у панельних дискусіях на  теми:

— «Кібероборона – виклики нового домену військового протиборства»,
— «Правовий простір кібероборони»,
— «Протистояння на інформаційному фронті»,
— «Масштабування українських розробок БПЛА та максимальне ефективне застосування їх на фронті».

Як розповів засновник Cyber Unit Technologies, технологічний партнер хакатону Єгор  Аушев, цей захід покликаний ще більше консолідувати кібер- та IT-спільноту нашої держави, об’єднати фахівців приватного та державного секторів задля перемоги над агресором.

– Після 24 лютого все життя українських ІТ-фахівців стало хакатоном. ІТ-спільнота,  кіберспільнота, інженери – всі підключилися на допомогу армії. Національний оборонний хакатон – це  платформа для комунікації між державним та приватним сектором. Ми отримали від Збройних Сил України сотні завдань, які потрібно вирішити шляхом об’єднання кібер-,  інженерної спільноти та військових фахівців. Ми хочемо, щоб представники Ради нацбезпеки і оборони, Генерального штабу, Міністерства оборони України та інших структур побачили, які є цікаві проєкти, яка патріотично налаштована в нас молодь. Усі вони частину свого життя готові віддавати на потреби Збройних Сил України,щоб наблизити нашу перемогу, – сказав Єгор Аушев.

Він зазначив, що на хакатоні зібралися спеціалісти з досвідом програмування, відбиття кібератак, кібербезпеки, аналітики даних, відеопотоків та всього, що з цим пов’язано, а також фахівці з інформаційно-психологічної операції. Окремі фахівці та навіть цілі агентства – креативні, які пропонують рішення, як ефективно протистояти ворожій дезінформації.

Окрема тема обговорення на хакатоні – пошук шляхів взаємодії у правовій площині між так званими кіберволонтерами і державним сектором. У світі є приклади створення так званих кіберрезервістів або комбатантів з кібербезпеки, які можуть бути залучені для робота у державних органах у разі небезпеки.

Нас атакує держава агресор в кіберпросторі не менше, ніж ракетами і снарядами на полі бою, але ми тримаємо цей удар.

Під час відкриття національного оборонного хакатону були присутні представники усіх гілок влади, силових відомств та інших організацій, які працюють у сфері ІТ, кіберзахисту та інформаційної протидії гібридним загрозам рф. Через відеозвернення свої слова підтримки учасникам хакатону висловили наші міжнародні партнери.

– Нас атакує держава агресор в кіберпросторі не менше, ніж ракетами і снарядами на полі бою. Але ми тримаємо цей удар, – сказав заступник Міністра оборони України Олег Гайдук.

Заступник Міністра оборони зазначив, що на хакатоні представлені команди й Міністерства оборони, Збройних Сил, які фахово займаються кібербезпекою, а також – закордонні фахівці.

– Результат, на який ми очікуємо — інноваційні рішення тих проєктів і завдань, які поставлені перед фахівцями на хакатоні, для нашої спільної перемоги над ворогом, – сказав заступник Міністра оборони України Олег Гайдук.

Як зазначив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов, на хакатоні зібралися професійні кібервоїни, які допоможуть наблизити нашу перемогу.

– Коли в російській федерації кажуть про червону кнопку, так у нас таких кнопок – мільйон, завдяки таким хлопцям і дівчатам, які працюють у цій царині.

Війна в кіберпросторі- це війна сучасності. Тут зібралися професійні кібервоїни, тому цю війну ми точно не програємо. Для нас дуже важливо підтримувати такі заходи. Тут відкривається багато тих людей і компаній, які мають можливість довести, що вони найкращі з найкращих не тільки в Україні, але і в світі, – сказав Олексій Данилов.
Кібервоїни мають бути законодавчо захищені

Голова підкомітету Верховної Ради з питань кібербезпеки та оборони, Олександр Федієнко зазначив, що питання кібербезпеки має бути не лише на технологічному рівні, а й на рівні  закону.

– Зараз багато іде дискусій щодо кібервійськ. Кібервійська повинні бути, і особисто я вкладаю в це питання суто дві компоненти: це розвідка і напад. Ми повинні мати такі війська, які будуть захищені національним законодавством, для того, щоб їх неможливо було притягнути до міжнародної відповідальності. Щоб вони мали «червону кнопку», враховуючи, що ми не маємо все ж таки ядерної зброї для того, щоб дати відповідну гідну відсіч нашому ворогу. росія дуже підступна і питання кібербезпеки буде завжди. Ми повинні розуміти, що ми не сперечаємося між різними державними органами, хто сильніший, хто потужніший. Ми повинні дати щось таке, щоб надалі захищало кіберпростір кожної державної установи та нашої держави у цілому, – сказав Олександр Федієнко.

Міжнародна оцінка українських кіберфахівців

Помічник Генсека НАТО з питань розвитку кібербезпеки Девід Катлер зазначив, що партнери високо цінують українських кіберфахівців і захоплюються швидкістю їхнього професійного зростання та розвитку  у цій сфері.

– Мені приємно взяти участь у відкритті цього хакатону. Він є чудовою ініціативою, яка об’єднує українські організації безпеки та оборони, а також галузевих і міжнародних експертів, які разом зі мною працюють над актуальними проблемами для безпеки України. Україна бере участь у подібних ініціативах НАТО з 2017 року, і українські кіберфахівці, хакери продемонстрували неймовірні навички та талант, отримавши нагороди під час хакатонів 2017, 2018 та 2020 років, які проводив комітет НАТО з питань трансформації. Цей хакатон є лише одним із прикладів того, як Україна продовжує впроваджувати інновації та швидко розвивати нові можливості, попри те, що росія продовжує жорстоку та неспровоковану війну. НАТО найрішучішим чином засудило війну росії проти України, яка значною мірою підриває міжнародну безпеку та стабільність і є грубим порушенням міжнародного права. Наша підтримка незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України непохитна, – сказав Девід Катлер.

Він також зазначив, що на Брюссельському саміті в червні 2021 року глави держав і урядів країн НАТО визнали виклики кіберсфери, та схвалили нову комплексну політику кіберзахисту для Альянсу. Об’єднання зусиль допоможе створити колективний кіберзахист, дасть можливість визначити спроможності та дослідити нові шляхи співпраці між країнами, академічними колами, приватним сектором та іншими міжнародними організаціями.

– Використовуючи ці синергії, ми підвищуємо нашу колективну стійкість до кібератак,  а також краще розвиваємо наші власні кіберможливості, – сказав Девід Катлер.
«Україна має всі шанси стати одним із провідних цифрових суспільств у світі»

Директор центру передового досвіду кіберзахисту НАТО (CCDCOE) Марк Норма висловив свою впевненість щодо інтеграції України до родини  Спільного центру кіберзахисту НАТО. На його думку, Україна має всі шанси стати одним із провідних цифрових суспільств у світі.

– Ми дуже раді бачити Україну на шляху до повноправного членства у родині CCDCOE (Спільний центр кіберзахисту НАТО) у найближчому майбутньому. Після наступних дискусій та наполегливої роботи ви матимете кілька чудових рішень для вирішення наявних проблем із захистом. Я впевнений, що ці ідеї можуть допомогти Україні виграти війну проти сил зла, щоб забезпечити значні зусилля на полі бою найближчим часом. Але чи можуть інновації часів війни сприяти економічному зростанню нації? Я вірю, що незабаром ми всі зустрінемо Україну, яка стане одним із провідних цифрових суспільств у світі. І ви, учасники оборонного хакатону, зможете з гордістю сказати, що ви доклали свою частку до цього, – сказав Марк Норма.

Довідково: National Defence Hackathon 2022 організовано Міністерством оборони України разом із Генеральним штабом ЗСУ, Національним координаційним центром кібербезпеки (НКЦК), Центром протидії дезінформації за підтримки Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні, Державного департаменту США та НАТО. На хакатон запрошені кіберексперти НАТО, а також фахівці з дружніх країн: Польщі, Великої Британії, США, Литви, Латвії, Естонії та інших країн ЄС.

До National Defence Hackathon 2022 також приєдналася команда хакатону U Hack, організованого громадською організацією SocialBoost завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проєкту Hack for Ukraine.

Упродовж двох днів учасники хакатону працюватимуть над трьома типами завдань: технологічними, організаційно-правовими та з протидії інформаційно-психологічним операціям (PSYOPS). Зокрема, вони розроблятимуть рішення для розвитку military-tech індустрії, які підсилять кібероборону держави та допоможуть ЗСУ в боротьбі з росією.

Під час хакатону також презентують українські інноваційні проєкти у сфері кібербезпеки та оборони.

National Defence Hackathon 2022

  • Перегляди: 1376

Контакти

Image
Адреса:
м. Вишневе, вул. Козацька, 6, оф. 2
Тел.: +38 044 323 00 80
Email: info@softline.kiev.ua

Про нас

Softline-it займається комплексним ІТ-обслуговування бізнес-центрів, надаючи клієнтам професійні послуги з системної інтеграції, постачанні телекомунікаційного обладнання та бізнес-систем.